Denk mee over woningdelen en B&B

Geef uw mening over kamergewijze verhuur

Bed & breakfast

Amsterdam stelt grenzen aan vakantieverhuur en bed & breakfast. Woningen zijn om in te wonen en dat moet zo blijven. Om de groei van toeristische verhuur in woningen te reguleren overweegt Amsterdam een vergunning te verplichten en capaciteitsbeleid te voeren voor het houden van een bed &  breakfast. Ook worden de huidige regels voor B&B’s nog eens tegen het licht gehouden.

Kamergewijze verhuur

Door de druk op de woningmarkt neemt ook het woningdelen toe. Van woningdelen wordt gesproken als meer dan twee volwassenen, die geen gezin vormen, samen een woning bewonen. Dit kan in de vorm van inwoning (hospitaverhuur) of kamergewijze verhuur.

Voor kamergewijze verhuur is een vergunning verplicht. Amsterdam wil kamergewijze verhuur mogelijk blijven maken, maar wel onder voorwaarden, om teveel mensen op een woning (overbewoning) en overlast voor omwonenden te voorkomen. Uit evaluatie blijkt dat het huidige beleid op een aantal onderdelen beter kan.

 

 

Dit bericht is geplaatst in - . Bookmark de link .

Geef een reactie